Switch to Accessible Site
slogan
Flower
Flower

Terapia dzieci i nastolatków

Zapewniam psychoterapię indywidualną dla dzieci, nastolatków i osób dorosłych w młodym wieku doświadczających różnych trudności o charakterze emocjonalnym, behawioralnym, interpersonalnym lub związanym z nauką.  W przypadku młodszych dzieci wykorzystuję terapię opartą na grach i zabawach, które wykorzystują dziecięcy sposób komunikowania się, uczenia i rozwijania. U nastolatków terapia jest łączona ze sztuką lub grami, które angażują ich dynamicznie rozwijający się mózg.

Doskonale rozumiem, jak stresujące i bolesne jest dla rodziców/opiekunów cierpienie ich podopiecznych, zwłaszcza jeśli nie wiedzą, jak mogą im pomóc.  Świadomość trudności napotykanych przez dziecko w połączeniu z brakiem wiedzy o sposobach radzenia sobie z nimi może rodzić silne poczucie frustracji i zakłopotania. Z jednej strony sytuacja taka wpływa na całą rodzinę, a z drugiej strony nic nie działa jak należy. Jeśli jesteś rodzicem dziecka doświadczającego trudności, nie czuj się osamotniony - mogę pomóc zarówno Twojemu dziecku, jak i Twojej rodzinie.

Często rodzice zamartwiają się, że problemy, z którymi boryka się ich dziecko, wynikają z popełnionych przez nich błędów.  Obawiają się oskarżenia, że są winni problemów i porażki dziecka. Nie ma powodów do takich obaw, jeżeli pracujesz ze mną – ja nie oceniam i nie zrzucam winy.  Zamiast tego współpracujemy razem z rodziną, aby wspólnie zapewnić jak najlepszą pomoc dla dziecka i całej rodziny.

Zasoby wiedzy o terapii dzieci i nastolatków
Amerykański Instytut Zdrowia Psychicznego (NIMH)
Magazyn Psychology Today, sekcja o rozwoju dziecka

Helpful Forms

Click here to view and print forms for your appointment.

CLICK HERE