Switch to Accessible Site
slogan
Flower
Flower

Pomoc Dla Par

W życiu każdej pary zdarzają się konflikty. Istnieją sposoby na przekształcenie konfliktu w to, czym faktycznie jest, czyli w zaproszenie do większego zbliżenia nie tylko z partnerem, ale także ze sobą samym. Czy walczycie wciąż o te same rzeczy przy zmieniających się okolicznościach, choć każda próba sił wydaje się zasadniczo taka sama? Z czasem wiele związków ewoluuje do postaci skostniałych schematów, które są w sposób podświadomy automatycznie odgrywane, przy czym żadna ze stron tak naprawdę nie ma poczucia spełnienia własnych potrzeb.

Szczera dociekliwość, ciekawość i gotowość do przyjmowania informacji o tym, co faktycznie stymuluje własne zachowania, reakcje, schematy i wybory, może przynieść odmianę w związku, zarówno w sytuacji konkretnego problemu lub szukania kompromisowego rozwiązania, jak i na drodze ku pogłębionym relacjom pełnym pasji i zaangażowania. Już sam fakt szukania ochrony i poczucia bezpieczeństwa w formie profesjonalnej terapii jest pierwszym, niezwykle istotnym krokiem na drodze ku przemianie szkodliwych schematów w produktywną współpracę.

Wśród powodów, dla których pary często szukają pomocy terapeutycznej, znajdują się: niewierność, zanik intymności w związku, problemy natury seksualnej, słaba komunikatywność, wybuchowe kłótnie i duże zmiany życiowe.

Rozpatruję wstępne zapytania od par dowolnego rodzaju, które chciałyby sprawdzić, czy terapia będzie dla nich sposobem na dalszy rozwój, w tym par ze środowiska LGBTQ oraz par mieszanych o różnych korzeniach etnicznych i religiach.

Zasoby wiedzy o związkach i parach
Magazyn Psychology Today, sekcja o związkach

Helpful Forms

Click here to view and print forms for your appointment.

CLICK HERE